Şemsiye Tente

Şemsiye Tente

Güneş, yağmur ve kar gibi etkenlere karşı koruyucu görev üstlenen tenteler, son zamanlarda oldukça gelişmiş, bahçe ve balkon gibi alanların en çok kullanılan aletleri arasında girmiştir. Sektör geliştikçe tente modelleri de farklı tarzlara bürünmekte ve daha koruyucu kumaşlara sahip modeller üretilmektedir. Şemsiye tente modelleri de aynı şekilde yeni tasarım ve teknoloji altında sektörde yerini alan ve en çok rağbet gören bahçe mobilyalarından biri olmaktadır.
 
Şemsiye tente modelleri ile yazın güneşten korunmak kışın ise yağmura karşı önlem almak mümkündür. Boyutlarına, renklerine ve kullanılan kumaşlarına göre farklı şekillerde karşımıza çıkan şemsiye tenteler, şekil ve biçimlerine göre de farklılık gösterir. Isı ve su yalıtımından geçirilerek sektörde satışa sunulan şemsiye tenteler, ayrıca pek çok işletme tarafından da tercih edilir.
 
şemsiye tente
 
Şemsiye Tentelerin Sahip Olduğu Özellikler
Açık alanlarda gölge yönetiminin oldukça kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan şemsiye tenteler, üretim aşamalarına ve tasarımlarına farklı özelliklere sahiptir. Sahip olduğu özellikler sayesinde olumsuz hava koşullarının önüne geçen bu tenteler, ayrıca üretildikleri özel kumaşlar sayesinde uzun yıllar kullanılabilmektedir.
 
Şemsiye tentelerin özellikleri;
Teleskopik ya da krikolu profil
Tekerlekli ya da sabit paslanmaz çelik tabla
Kare ve dairesel form
Alüminyum profil
Alüminyum döküm tabla
Yerli akrilik kumaş ya da ithal kumaş
Rüzgara dayanıklı ağır tabla gövdesi
Farklı renk ve tasarım
İşletmelerin Vazgeçilmezi Şemsiye Tenteler
Kullanışlı ve koruyucu bir özelliğe sahip olmaları nedeniyle son zamanlarda pek çok işletmede karşımıza çıkan şemsiye tenteler, özellikle kafe ve restoranların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Yazın güneşten kışın ise yağmurdan koruyan bu tenteler, işletmelere dış mekan yaratma konusunda önemli avantajlar sağlar. Bilindiği gibi artık ülkemizde kapalı mekanlarda sigara içilmesi yasaktır. Ancak işletmeler kapalı mekanlarda sigara içilemediği için belirli oranda müşteri kaybı ile karşı karşıya kalmıştır. Şemsiye tentelerin ardından bu durum tamamen rafa kalkmış ve neredeyse her işletme bu tenteler sayesinde kendisine özel bir dış mekan oluşturmuştur. İşletmeler için büyük bir avantaj meydana getiren şemsiye tenteler sayesinde hem yaz hem de kışın olumsuz hava şartlarından korunmak mümkündür.
 
Diğer yandan şemsiye tentelerin farklı tasarım ve renklerde üretilmesi de yine sektörün işletmelere sağladığı önemli avantajlar arasında yer alır. Çünkü her işletmenin kendisine özel bir konsepti vardır ve her şemsiye tente konsepte uyum sağlamayabilir. Ancak renk ve tasarımda çeşitlilik sunan modeller ile konsepte uygun bir şemsiye tenteye sahip olmak mümkün olmaktadır.
Whatsapp Tıkla Ara