Şemsiye Tente

Şemsiye Tente

Güneş, yağmur ve kar gibi etkenlere karşı koruyucu görev üstlenen tenteler, son zamanlarda oldukça gelişmiş, bahçe ve balkon gibi alanların en çok kullanılan aletleri arasında girmiştir. Sektör geliştikçe tente modelleri de farklı tarzlara bürünmekte ve daha koruyucu kumaşlara sahip modeller üretilmektedir. Şemsiye tente modelleri de aynı şekilde yeni tasarım ve teknoloji altında sektörde yerini alan ve en çok rağbet gören bahçe mobilyalarından biri olmaktadır.
 
Şemsiye tente modelleri ile yazın güneşten korunmak kışın ise yağmura karşı önlem almak mümkündür. Boyutlarına, renklerine ve kullanılan kumaşlarına göre farklı şekillerde karşımıza çıkan şemsiye tenteler, şekil ve biçimlerine göre de farklılık gösterir. Isı ve su yalıtımından geçirilerek sektörde satışa sunulan şemsiye tenteler, ayrıca pek çok işletme tarafından da tercih edilir.
 
şemsiye tente
 
Şemsiye Tentelerin Sahip Olduğu Özellikler
Açık alanlarda gölge yönetiminin oldukça kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan şemsiye tenteler, üretim aşamalarına ve tasarımlarına farklı özelliklere sahiptir. Sahip olduğu özellikler sayesinde olumsuz hava koşullarının önüne geçen bu tenteler, ayrıca üretildikleri özel kumaşlar sayesinde uzun yıllar kullanılabilmektedir.
 
Şemsiye tentelerin özellikleri;
Teleskopik ya da krikolu profil
Tekerlekli ya da sabit paslanmaz çelik tabla
Kare ve dairesel form
Alüminyum profil
Alüminyum döküm tabla
Yerli akrilik kumaş ya da ithal kumaş
Rüzgara dayanıklı ağır tabla gövdesi
Farklı renk ve tasarım
İşletmelerin Vazgeçilmezi Şemsiye Tenteler
Kullanışlı ve koruyucu bir özelliğe sahip olmaları nedeniyle son zamanlarda pek çok işletmede karşımıza çıkan şemsiye tenteler, özellikle kafe ve restoranların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Yazın güneşten kışın ise yağmurdan koruyan bu tenteler, işletmelere dış mekan yaratma konusunda önemli avantajlar sağlar. Bilindiği gibi artık ülkemizde kapalı mekanlarda sigara içilmesi yasaktır. Ancak işletmeler kapalı mekanlarda sigara içilemediği için belirli oranda müşteri kaybı ile karşı karşıya kalmıştır. Şemsiye tentelerin ardından bu durum tamamen rafa kalkmış ve neredeyse her işletme bu tenteler sayesinde kendisine özel bir dış mekan oluşturmuştur. İşletmeler için büyük bir avantaj meydana getiren şemsiye tenteler sayesinde hem yaz hem de kışın olumsuz hava şartlarından korunmak mümkündür.
 
Diğer yandan şemsiye tentelerin farklı tasarım ve renklerde üretilmesi de yine sektörün işletmelere sağladığı önemli avantajlar arasında yer alır. Çünkü her işletmenin kendisine özel bir konsepti vardır ve her şemsiye tente konsepte uyum sağlamayabilir. Ancak renk ve tasarımda çeşitlilik sunan modeller ile konsepte uygun bir şemsiye tenteye sahip olmak mümkün olmaktadır.

Diğer Ürünlerimiz

Sabit Tente

Sabit tente sistemleri şık ve dekoratif duruş özellikleriyle oldukça sık kullanılan bir tente modelidir. Genellikle kapı ve pencerelerin saçak kısımlarının üzerine monte edilmek suretiyle kullanılan sabit tenteler faklı renk ve desen çeşitliliği ile de tercih sebebi olmaktadır.
Daha Fazla

Karpuz Tente

Karpuz tente sistemi, ilk bakışta karpuz şeklini ve dilimlerini andırdığından karpuz tente adını almıştır. Oldukça şık bir tente sistemidir. Farklı renk seçeneklerine sahip olması sayesinde, modern bir görünüm sunar. Bu nedenle her seviyede; otel, lokanta, kafe ve diğer işletme alanlarında kullanıma uygun bir tente sistemidir.
Daha Fazla

Körüklü Tente

Kumaş altında oluşturulan ve kesinlikle paslanma ya da kırılma yaşamayacak olan sert bir malzeme yapılanması ile birlikte kullanım ömrünü biraz daha uzatan modellerden bir tanesi de körüklü tente modelleri olarak karşımıza çıkıyor. İskelet sisteminde herhangi bir arızalanma durumu söz konusu değildir ve doğru kullanım sağlandığı takdirde uzun yıllar faydalanabileceğiniz modellerden bir tanesi demek de doğru olacaktır.
Daha Fazla

Şeffaf Tente

Şeffaf tente(Branda),dış yüzeyi ve iç yüzeyi mika,naylon ve ya branda olup şeffaf olduğundan dolayı iç ve dış yüzeyi gösterme özelliği olan tente çeşidir.Şeffaf alanın dışında kalan kenar kısmı farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.Renk seçenekleri sayesinde ortama uyumlu bir hal alabilmektedir.
Daha Fazla
Whatsapp Tıkla Ara